make 4.1.90 - en to hr translation catalogue (427 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
hr: pokušaj upotrebe ne podržane značajke ‘%s’

en: touch archive member is not available on VMS
hr: U VMS sustavu nije moguće ‘touch’ (ažurirati vrijeme modifikacije i pristupa
    datoteci) pripadnika (member) arhive

en: touch: Archive '%s' does not exist
hr: ‘touch’: Arhiva ‘%s’ ne postoji

en: touch: '%s' is not a valid archive
hr: ‘touch’: ‘%s’ nije valjana arhiva

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
hr: ‘touch’: Pripadnik arhive ‘%s’ ne postoji u arhivi ‘%s’

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
hr: ‘touch’: Loš povratni kȏd iz ‘ar_member_touch’ na ‘%s’

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
hr: lbr$set_module() neuspjelo izvući obavijesti o modulu, status = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
hr: lbr$ini_control() nije uspio sa statusom = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
hr: nemoguće je otvoriti biblioteku ‘%s’ radi uvida u status pripadnika ‘%d’

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
hr: Pripadnik arhive ‘%s’%s: %ld bajtova na adresi %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
hr:  (ime je možda podrezano)

en:   Date %s
hr:   Datum %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
hr:   uid = %d, gid = %d, mod = 0%o.

en: Recipe has too many lines (%ud)
hr: Recept ima previše redova (%ud)

en: *** Break.
hr: *** Prekid.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
hr: *** [%s] Pripadnik arhive ‘%s’ je možda lažan; nije izbrisan

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
hr: *** Pripadnik arhive ‘%s’ je možda lažan; nije izbrisan

en: *** [%s] Deleting file '%s'
hr: *** [%s] Brišem datoteku ‘%s’

en: *** Deleting file '%s'
hr: *** Brišem datoteku ‘%s’

en: #  recipe to execute
hr: #  recept koji treba primijeniti

en:  (built-in):
hr:  (ugrađeno):

en:  (from '%s', line %lu):
hr:  (iz ‘%s’, redak %lu):

en: 
    # Directories
hr: 
    # Direktoriji

en: # %s: could not be stat'd.
hr: # %s: nemoguće ga je ‘stat’ (očitati mu status).

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
hr: # %s (ključ %s, vrijeme zadnje izmjene (mtime) %d): nije moguće otvoriti.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %d, inode [%d,%d,%d]): nije moguće otvoriti.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %ld, inode %ld): nije moguće otvoriti.

en: # %s (key %s, mtime %d):
hr: # %s (ključ %s, vrijeme zadnje izmjene (mtime) %d):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
hr: # %s (uređaj %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
hr: # %s (uređaj %ld, inode %ld):

en: No
hr: Ne

en:  files,
hr:  datoteke,

en: no
hr: ne

en:  impossibilities
hr:  nemogućnosti

en:  so far.
hr:  do sada.

en:  impossibilities in %lu directories.
hr:  nemogućnosti u %lu direktorija.

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
hr: Rekurzivna varijabla ‘%s’ ukazuje na samu sebe (u konačnici)

en: unterminated variable reference
hr: nedovršena referencija na varijablu

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
hr: Recept za datoteku ‘%s’ bio je naveden u %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
hr: Recept za datoteku ‘%s’ bio je nađen pretragom po implicitnom pravilu,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
hr: ali ‘%s’ se sada smatra istom datotekom kao i ‘%s’.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
hr: Recept za ‘%s’ će se zanemariti u korist onog za ‘%s’.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
hr: ‘%s’ s jednom dvotočkom ne može se preimenovati u ‘%s’ s dvije dvotočke

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
hr: ‘%s’ s dvije dvotočke ne može se preimenovati u ‘%s’ s jednom dvotočkom

en: *** Deleting intermediate file '%s'
hr: *** Brisanje prijelazne datoteke ‘%s’

en: Removing intermediate files...
hr: Uklanjanje prijelaznih datoteka...

en: Current time
hr: Trenutačno vrijeme

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
hr: %s: Vremenska oznaka je izvan granica; zamjenjuje se s %s

en: # Not a target:
hr: # Nije cilj (target):

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
hr: #  Vrijedna datoteka (preduvjet za .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
hr: #  Lažni cilj (target) (preduvjet za .PHONY).

en: #  Command line target.
hr: #  Cilj naredbenog retka.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
hr: #  Standardni MAKEFILES, ili ‘-include/sinclude’ makefile.

en: #  Builtin rule
hr: #  Ugrađeno pravilo

en: #  Implicit rule search has been done.
hr: #  Pretraživanje po implicitnom pravilu je izvršeno.

en: #  Implicit rule search has not been done.
hr: #  Pretraživanje po implicitnom pravilu nije izvršeno.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
hr: #  Korijen implicitnog ili statičkog uzorka: ‘%s’

en: #  File is an intermediate prerequisite.
hr: #  Datoteka je prijelazni preduvjet.

en: #  Also makes:
hr: #  Također napravi:

en: #  Modification time never checked.
hr: #  Vrijeme zadnje izmjene nikad nije provjereno.

en: #  File does not exist.
hr: #  Datoteka ne postoji.

en: #  File is very old.
hr: #  Datoteka je vrlo stara.

en: #  Last modified %s
hr: #  Zadnja promjena %s

en: #  File has been updated.
hr: #  Datoteka je bila ažurirana.

en: #  File has not been updated.
hr: #  Datoteka nije bila ažurirana.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept koji se trenutačno izvršava (OVO JE BUG).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept o ovisnostima koji se upravo izvršava (OVO JE BUG).

en: #  Successfully updated.
hr: #  Uspješno ažuriran.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
hr: #  Ažuriranje je potrebno (opcija -q je dana).

en: #  Failed to be updated.
hr: #  Ažuriranje nije uspjelo.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
hr: #  Neispravna vrijednost u ‘command_state’ članu!

en: 
    # Files
hr: 
    # Datoteke

en: 
    # files hash-table stats:
    #
hr: 
    # status datoteka hash-tablice:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
hr: %s: Polja ‘%s’ nema u međuspremniku (nije ‘cached’): %s

en: non-numeric first argument to 'word' function
hr: prvi argument funkcije ‘word’ nije broj

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
hr: prvi argument funkcije ‘word’ mora biti veći od 0

en: non-numeric first argument to 'wordlist' function
hr: prvi argument funkcije ‘wordlist’ nije broj

en: non-numeric second argument to 'wordlist' function
hr: drugi argument funkcije ‘wordlist’ nije broj

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%ld)
hr: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) neuspješna, kȏd greške (e=%ld)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%ld)
hr: windows32_open_pipe: DuplicateHandle(Err) neuspješna, kȏd greške (e=%ld)

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
hr: CreatePipe() neuspješna, neuspješna, kȏd greške (e=%ld)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
hr: windows32_openpipe(): process_init_fd() neuspješna

en: Cleaning up temporary batch file %s
hr: Čistim privremenu naredbenu (batch) datoteku %s.

en: file: missing filename
hr: datoteka: nedostaje naziv datoteke

en: open: %s: %s
hr: open(): %s: %s

en: write: %s: %s
hr: write(): %s: %s

en: close: %s: %s
hr: close(): %s: %s

en: file: too many arguments
hr: datoteka: previše argumenata

en: read: %s: %s
hr: read(): %s: %s

en: file: invalid file operation: %s
hr: datoteka: neispravna datotečna operacija: %s

en: insufficient number of arguments (%d) to function '%s'
hr: nedovoljan broj argumenata (samo %d) za funkciju ‘%s’

en: unimplemented on this platform: function '%s'
hr: nije implementirano na ovoj platformi: funkcija ‘%s’

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
hr: nedovršeni poziv funkciji ‘%s’: nedostaje ‘%c’

en: Empty function name
hr: Prazno ime funkcije

en: Invalid function name: %s
hr: Neispravan naziv funkcije: %s

en: Function name too long: %s
hr: Naziv funkcije je predugačak: %s

en: Invalid minimum argument count (%d) for function %s
hr: Neispravan minimalni broj argumenata (%d) za funkciju %s

en: Invalid maximum argument count (%d) for function %s
hr: Neispravan maksimalni broj argumenata (%d) za funkciju %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
hr: %s: opcija ‘%s’ nije jednoznačna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija ‘--%s’ ne dopušta argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija ‘%c%s’ ne dopušta argument

en: %s: option '%s' requires an argument
hr: %s: opcija ‘%s’ zahtijeva argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
hr: %s: nepoznata opcija ‘--%s’

en: %s: unrecognized option '%c%s'
hr: %s: nepoznata opcija ‘%c%s’

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: ilegalna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: neispravna opcija -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija ‘-W %s’ nije jednoznačna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija ‘-W %s’ ne dopušta argument

en: guile: Expanding '%s'
hr: ‘guile’: Proširuje se '%s'

en: guile: Evaluating '%s'
hr: ‘guile’: Ocjenjuje se '%s'

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
hr: ne mogu dodijeliti %lu bajtova za hash-tablicu: nema dovoljno memorije

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
hr: Opterećenje=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Rehash=%d,
hr: (Preraditi) Rehash=%d,

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
hr: Sudari=%ld/%ld=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
hr: Potraga za implicitnim pravilom za ‘%s’.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
hr: Traži se implicitno pravilo za pripadnika arhive za ‘%s’

en: Avoiding implicit rule recursion.
hr: Izbjegavanje rekurzije implicitnog pravila.

en: Stem too long: '%.*s'.
hr: Korijen je predugačak: ‘%.*s’.

en: Trying pattern rule with stem '%.*s'.
hr: Pokušaj primijene pravila s korijenom ‘%.*s’.

en: Rejecting impossible rule prerequisite '%s'.
hr: Odbacivanje nemogućeg preduvjeta pravila ‘%s’.

en: Rejecting impossible implicit prerequisite '%s'.
hr: Odbacivanje nemogućeg implicitnog preduvjeta ‘%s’.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
hr: Pokušaj primjene pravila preduvjeta ‘%s’.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
hr: Pokušaj primjene implicitnog preduvjeta ‘%s’.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'
hr: Nađen preduvjet ‘%s’ kao VPATH ‘%s’

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
hr: Potraga za pravilom s prijelaznom datotekom ‘%s’.

en: Cannot create a temporary file
hr: Nemoguće je napraviti privremenu datoteku

en:  (core dumped)
hr:  (napravljen ispis memorije)

en:  (ignored)
hr:  (zanemareno)

en: <builtin>
hr: <ugrađeno>

en: %s[%s: %s] Error %d%s
hr: %s[%s: %s] Greška %d%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
hr: *** Čekanje na završetak nedovršenih poslova....

en: Live child %p (%s) PID %s %s
hr: Aktivni potomački proces %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
hr:  (udaljen)

en: Reaping losing child %p PID %s %s
hr: Počišćen je neuspješno završeni potomački proces %p PID %s %s

en: Reaping winning child %p PID %s %s
hr: Počišćen je uspješno završeni potomački proces %p PID %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
hr: Čistim privremenu naredbenu (batch) datoteku %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
hr: Čišćenje privremene naredbene (batch) datoteke %s nije uspjelo, greška (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
hr: Potomak %p PID %s%s uklonjen je iz lanca.

en: Released token for child %p (%s).
hr: Oslobođen je token za potomka %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
hr: process_easy() nije uspio pokrenuti proces (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
hr: 
    Prilikom neuspjelog starta izbrojeno je %d argumenata

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
hr: Dodavanje potomka %p (%s) PID %s%s u lanac potomaka.

en: Obtained token for child %p (%s).
hr: Dobiven token za potomka %p (%s).

en: %s: target '%s' does not exist
hr: %s: cilj '%s' ne postoji

en: %s: update target '%s' due to: %s
hr: %s: ažuriraj cilj '%s' zbog: %s

en: cannot enforce load limits on this operating system
hr: ovaj operativni sustav ne dopušta ograničenje opterećenja

en: cannot enforce load limit:
hr: nemoguće je ograničiti opterećenje:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
hr: nema više datotečnih deskriptora: ‘stdin’ (standardni ulaz)
    ne može se duplicirati

en: no more file handles: could not duplicate stdout
hr: nema više datotečnih deskriptora: ‘stdout’ (standardni izlaz)
    se ne može kopirati

en: no more file handles: could not duplicate stderr
hr: nema više datotečnih deskriptora: ‘stderr’ (standardna greška)
    se ne može kopirati

en: Could not restore stdin
hr: ‘stdin’ (stadardni ulaz) se ne može obnoviti

en: Could not restore stdout
hr: standardni izlaz ‘stdout’ se ne može obnoviti

en: Could not restore stderr
hr: ‘stderr’ (standardna greška) se ne može obnoviti

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
hr: ‘make’ je počistio potomački proces pid %s, ali još uvijek čeka na pid %s

en: %s: %s: Command not found
hr: %s: %s: Naredba nije pronađena

en: %s[%u]: %s: Command not found
hr: %s[%u]: %s: Naredba nije pronađena

en: %s: Shell program not found
hr: %s: Ljuskin (shell) program nije pronađen

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
hr: ‘spawnvpe’: u programskom okružju možda nema dovoljno mjesta

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
hr: Varijabla $SHELL se promijenila (prije ‘%s’, sada ‘%s’)

en: Creating temporary batch file %s
hr: Stvaram privremenu naredbenu (batch) datoteku %s

en: Batch file contents:
    	@echo off
hr: Sadržaj naredbene (batch) datoteke:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
hr: Sadržaj naredbene (batch) datoteke:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
hr: %s (redak %d) Loš ljuskin (shell) kontekst (!unixy && !batch_mode_shell)

en: -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) is not configured for this build.
hr: Opcija -O[TYPE] (--output-sync[=TYPE]) nije ugrađena u ovaj program.

en: Failed to open global symbol table: %s
hr: Otvaranje globalne tablice simbola nije uspjelo: %s

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
hr: Učitani objekt %s nema deklaraciju da je kompatibilan s GPL-om

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
hr: Učitavanje simbola %s nije uspjelo iz %s: %s

en: Empty symbol name for load: %s
hr: Ime simbola kojeg treba učitati je prazno: %s

en: Loading symbol %s from %s
hr: Učitavanje simbola %s iz %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform.
hr: Operacija ‘load’ nije podržana na ovoj platformi.

en: Options:
hr: Opcije:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
hr:   -b, -m                      Zanemarena zbog kompatibilnosti.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
hr:   -B, --always-make           Bezuvjetno izradi sve ciljeve (targets).

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
hr:   -C DIREKTORIJ, --directory=DIREKTORIJ
                                  Prijeđi u DIREKTORIJ prije početka rada.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
hr:   -d                          Ispiši puno podataka za debugiranje.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
hr:   --debug[=ZASTAVICE]         Ispiši razne vrste informacija za debugiranje.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
hr:   -e, --environment-overrides
                                  Varijable okružja imaju prednost
                                    (nadjačavaju ih) nad varijablama
                                     iz ‘makefile’ datoteka

en:   --eval=STRING               Evaluate STRING as a makefile statement.
hr:   --eval=NIZ                  NIZ tretiraj kao da je direktiva
                                   ‘makefile’ datoteke.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
hr:   -f DATOTEKA, --file=DATOTEKA, --makefile=DATOTEKA
                                  Učitaj DATOTEKU kao ‘makefile’ datoteku.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
hr:   -h, --help                  prikaži ovu pomoć i iziđi.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
hr:   -i, --ignore-errors         Zanemari greške u receptima.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
hr:   -I DIREKTORIJ, --include-dir=DIREKTORIJ
                                  Traži uključene ‘makefiles’ u DIREKTORIJU.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
hr:   -j [N], --jobs[=N]          Dopusti N istovremenih poslova; bez argumenta
                                    nema ograničenja.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
hr:   -k, --keep-going            Nastavi s radom iako se neki ciljevi (targets)
                                    ne mogu izraditi.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
hr:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Ne pokreći više poslova istovremeno, osim ako
                                    je opterećenje ispod N.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
hr:   -L, --check-symlink-times   Rabi najnovije vrijeme izmjene ‘mtime’ između
                                    simboličkih poveznica i cilja (target)

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
hr:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Ne izrađuj nijedan recept, samo ih ispiši.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
hr:   -o DATOTEKA, --old-file=DATOTEKA, --assume-old=DATOTEKA
                                  Ne prerađuj DATOTEKU, jer je vrlo stara.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
hr:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Sinkroniziraj izlaz paralelnih poslova po TYPE.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
hr:   -p, --print-data-base       Ispiši ‘make’ internu bazu podataka.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
hr:   -q, --question              Ne izrađuj recepte; status izlaza pokazuje
                                    ako je sve ažurirano.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
hr:   -r, --no-builtin-rules      Onemogući ugrađena implicitna pravila.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
hr:   -R, --no-builtin-variables  Onemogući ugrađene vrijednosti varijabli.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
hr:   -s, --silent, --quiet       Ne ispisuj recepte.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
hr:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Isključi -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
hr:   -t, --touch                 Umjesto prerade ciljeva (targets) samo ih takni
                                    (‘touch’: označi ih kao da su aktualizirani)

en:   --trace                     Print tracing information.
hr:   -d                          Ispiši puno podataka za debugiranje.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
hr:   -v, --version               Ispiši obavijesti o ‘make’ inačici i iziđi.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
hr:   -w, --print-directory       Ispiši trenutačni direktorij.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
hr:   --no-print-directory        Isključi -w, premda je implicitno uključen.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
hr:   -W DATOTEKA, --what-if=DATOTEKA, --new-file=DATOTEKA, --assume-new=DATOTEKA
                                  Smatraj da je DATOTEKA uvijek nova.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
hr:   --warn-undefined-variables  Upozori ako se spomene nedefinirana varijabla.

en: empty string invalid as file name
hr: prazan niz nije ispravan naziv datoteke

en: unknown debug level specification '%s'
hr: nepoznata specifikacija ‘%s’ razine debugiranja

en: unknown output-sync type '%s'
hr: nepoznata vrsta ‘%s’ ‘output-sync’

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
hr: %s: Uhvaćen prekid ili iznimka (kȏd  = 0x%lx, adresa = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
hr: 
    Filtar neobrađene iznimke pozvan je iz programa %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
hr: Pristupni prekršaj: pokušaj pisanja na adresi 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
hr: Pristupni prekršaj: pokušaj čitanja na adresi 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() postavlja default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() pretragom putanje postavlja default_shell = %s

en: %s is suspending for 30 seconds...
hr: %s zaustavljen na 30 sekundi...

en: done sleep(30). Continuing.
hr: završeno je 30 sekunda spavanja. Nastavlja se.

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
hr: upozorenje: poslužitelj poslova je nedostupan: koristi se -j1.
    Dodajte ‘+’ predačkom (parent) ‘make’ pravilu.

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
hr: upozorenje: -jN je prinudno zadan u ‘submake’:
    način rada poslužitelja poslova je onemogućen.

en: Makefile from standard input specified twice.
hr: ‘Makefile’ je dva puta naveden na standardnom ulazu.

en: fopen (temporary file)
hr: fopen (privremena datoteka)

en: fwrite (temporary file)
hr: fwrite (privremena datoteka)

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
hr: Paralelni poslovi (-j) nisu podržani na ovoj platformi.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
hr: Povratak na način rada s jednim poslom (-j1).

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
hr: Simboličke poveznice nisu podržane: onemogućuje se -L.

en: Updating makefiles....
hr: Ažuriram ‘makefiles’....

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
hr: ‘Makefile’ ‘%s’ bi mogao ući u petlju; neće se prerađivati.

en: Failed to remake makefile '%s'.
hr: Neuspjeh prerade datoteke ‘makefile’ ‘%s’.

en: Included makefile '%s' was not found.
hr: Uključena datoteka ‘makefile’ ‘%s’ nije pronađena.

en: Makefile '%s' was not found
hr: Datoteka ‘makefile’ ‘%s’ nije pronađena

en: Couldn't change back to original directory.
hr: Ne mogu se vratiti u početni direktorij.

en: Re-executing[%u]:
hr: Ponovno izvršavanje[%u]:

en: unlink (temporary file):
hr: unlink (privremena datoteka):

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
hr: .DEFAULT_GOAL sadrži više od jednog cilja

en: No targets specified and no makefile found
hr: Nijedan cilj nije naveden i nijedna ‘makefile’ datoteka nije pronađena

en: No targets
hr: Nema ciljeva

en: Updating goal targets....
hr: Ciljevi (targets) za željeni rezultat (goal) se ažuriraju ....

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
hr: upozorenje: Otkriven je problem sa satom. Izrada možda nije kompletno dovršena.

en: Usage: %s [options] [target] ...
hr: Uporaba: %s [opcije] [cilj] ...

en: 
    This program built for %s
hr: 
    Ovaj program je napravljen za %s

en: 
    This program built for %s (%s)
hr: 
    Ovaj program je napravljen za %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
hr: Greške (bugs) na engleskom javite na <bug-make@gnu.org>
    Pogreške u prijevodu i vaše prijedloge javite na <lokalizacija@linux.hr>

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
hr: opcija ‘%s%s’ zahtijeva kao argument niz koji nije prazan

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
hr: opcija ‘-%c’ zahtijeva za argument pozitivan prirodni broj

en: %sBuilt for %s
hr: %sNapravljen za %s

en: %sBuilt for %s (%s)
hr: %sNapravljen za %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: %sLicencija GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija
      <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sOvo je slobodan softver: slobodno ga mijenjajte i dijelite.
    %sNEMA JAMSTVA, do granica dopuštenih zakonom.
    Pogreške u prijevodu i vaše prijedloge javite na <lokalizacija@linux.hr>

en: 
    # Make data base, printed on %s
hr: 
    # ‘Make’ baza podataka, ispisana na %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
hr: 
    # ‘Make’ baza podataka zgotovljena na %s

en: Unknown error %d
hr: Nepoznata greška %d

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
hr: %s: korisnik %lu (zapravo %lu), grupa %lu (zapravo %lu)

en: Initialized access
hr: Inicijaliziran pristup

en: User access
hr: Korisnički pristup

en: Make access
hr: ‘Make’ pristup

en: Child access
hr: Potomački proces

en: %s: Entering an unknown directory
hr: %s: Ulazak u nepoznat direktorij

en: %s: Leaving an unknown directory
hr: %s: Izlazak iz nepoznatog direktorija

en: %s: Entering directory '%s'
hr: %s: Ulazak u direktorij ‘%s’

en: %s: Leaving directory '%s'
hr: %s: Izlazak iz direktorija ‘%s’

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
hr: %s[%u]: Ulazak u nepoznat direktorij

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
hr: %s[%u]: Izlazak iz nepoznatog direktorija

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
hr: %s[%u]: Ulazak u direktorij ‘%s’

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
hr: %s[%u]: Izlazak iz direktorija ‘%s’

en: write error: stdout
hr: greška pisanja: stdout (standardni izlaz)

en: .  Stop.
hr: .  Svršetak.

en: creating jobs pipe
hr: kreiranje cijevi za poslove (jobs pipe)

en: duping jobs pipe
hr: dupliciranje cijevi za poslove (jobs pipe)

en: init jobserver pipe
hr: inicijalizacija cijevi poslužitelja poslova (jobserver pipe)

en: internal error: invalid --jobserver-auth string '%s'
hr: interna greška: neispravan niz ‘%s’ za --jobserver-auth

en: Jobserver client (fds %d,%d)
hr: Klijent poslužitelja poslova (fds %d,%d)

en: jobserver pipeline
hr: cjevovod (pipeline) poslužitelja poslova

en: write jobserver
hr: zapis poslužitelja poslova

en: pselect jobs pipe
hr: ‘pselect’ cijevi poslova (jobs pipe)

en: read jobs pipe
hr: čitanje poslova s cijevi (jobs pipe)

en: Reading makefiles...
hr: Čitanje ‘makefiles’ datoteka...

en: Reading makefile '%s'
hr: Čitanje ‘makefile’ datoteke ‘%s’

en:  (no default goal)
hr:  (nema standardnog cilja)

en:  (search path)
hr:  (putanja pretraživanja)

en:  (don't care)
hr:  (nije važno)

en:  (no ~ expansion)
hr:  (bez proširivanja znaka ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
hr: UTF-8 BOM u ‘makefile’ datoteci '%s' se preskače

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
hr: UTF-8 BOM u ‘makefile’ međumemoriji se preskače

en: invalid syntax in conditional
hr: neispravna sintaksa u uvjetu

en: %s: failed to load
hr: %s: učitavanje nije uspjelo

en: recipe commences before first target
hr: recept počinje ispred prvog cilja

en: missing rule before recipe
hr: nedostaje pravilo ispred recepta

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
hr: nedostaje separator (Mislili ste TAB umjesto 8 razmaka?)

en: missing separator
hr: nedostaje separator

en: missing target pattern
hr: nedostaje uzorak za cilj

en: multiple target patterns
hr: višestruki uzorci za cilj

en: target pattern contains no '%%'
hr: uzorak cilja ne sadrži ‘%%’

en: missing 'endif'
hr: nedostaje ‘endif’

en: empty variable name
hr: prazno ime varijable

en: extraneous text after 'define' directive
hr: suvišan tekst nakon direktive ‘define’

en: missing 'endef', unterminated 'define'
hr: nedostaje ‘endef’, nedovršen ‘define’

en: extraneous text after 'endef' directive
hr: suvišan tekst nakon direktive ‘endef’

en: extraneous text after '%s' directive
hr: suvišan tekst nakon direktive ‘%s’

en: extraneous '%s'
hr: suvišan ‘%s’

en: only one 'else' per conditional
hr: samo jedan ‘else’ po uvjetu

en: Malformed target-specific variable definition
hr: Nepravilno formirana definicija varijable specifične za cilj

en: prerequisites cannot be defined in recipes
hr: preduvjeti ne mogu biti definirani u receptima

en: mixed implicit and static pattern rules
hr: pomiješana su implicitna pravila i pravila sa statičkim uzorcima

en: mixed implicit and normal rules
hr: pomiješana su implicitna i normalna pravila

en: target '%s' doesn't match the target pattern
hr: cilj ‘%s’ se ne podudara s uzorkom cilja

en: target file '%s' has both : and :: entries
hr: u ciljnu datoteku ‘%s’ uneseni su  (dvotočka) ‘:’ i  (dvije dvotočke) ‘::’

en: target '%s' given more than once in the same rule
hr: cilj ‘%s’ je naveden više od jedanput u istom pravilu.

en: warning: overriding recipe for target '%s'
hr: upozorenje: recept za cilj ‘%s’ se poništava i preformira

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
hr: upozorenje: stari recept za cilj ‘%s’ se zanemaruje

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
hr: *** pomiješana su implicitna i normalna pravila: to je zastarjela sintaksa

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
hr: upozorenje: pročitan je NUL znak; ostatak retka se zanemaruje

en: Nothing to be done for '%s'.
hr: Ništa za napraviti za ‘%s’.

en: '%s' is up to date.
hr: ‘%s’ je ažuriran.

en: Pruning file '%s'.
hr: Pročišćavanje datoteke ‘%s’.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
hr: %sNema pravila za izradu cilja ‘%s’, potrebnog za ‘%s’%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
hr: %sNema pravila za izradu cilja ‘%s’%s

en: Considering target file '%s'.
hr: Razmatranje ciljne datoteke ‘%s’.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
hr: Nedavni pokušaj ažuriranja datoteke ‘%s’ nije uspio.

en: File '%s' was considered already.
hr: Datoteka ‘%s’ je već bila razmatrana.

en: Still updating file '%s'.
hr: Datoteka ‘%s’ se još uvijek ažurira.

en: Finished updating file '%s'.
hr: Ažuriranje datoteke ‘%s’ je završeno.

en: File '%s' does not exist.
hr: Datoteka ‘%s’ ne postoji.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
hr: *** Upozorenje: .LOW_RESOLUTION_TIME datoteka ‘%s’ ima vremensku oznaku visoke točnosti

en: Found an implicit rule for '%s'.
hr: Pronađeno je implicitno pravilo za ‘%s’.

en: No implicit rule found for '%s'.
hr: Nijedno implicitno pravilo nije pronađeno za ‘%s’.

en: Using default recipe for '%s'.
hr: Rabi se standardni recept za ‘%s’.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
hr: Kružna ovisnost %s <- %s je odbačena.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
hr: Završeni su preduvjeti za ciljnu datoteku ‘%s’.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
hr: Preduvjeti za ‘%s’ se izrađuju.

en: Giving up on target file '%s'.
hr: Odustajem od ciljne datoteke ‘%s’.

en: Target '%s' not remade because of errors.
hr: Cilj ‘%s’ nije prerađen (ponovno izrađen) zbog grešaka.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
hr: Preduvjet ‘%s’ je ‘order-only’ za cilj ‘%s’.
      ‘order-only’: ‘make’ neće preraditi (remake) „normalne“ recepte ako se izmjeni
     vremenska oznaka na ‘order-only’ cilju (target) (normalno, ‘make’ uvijek preradi
     (remake) recepte, kad god se izmjeni vremenska oznaka na bilo kojem objektu).

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
hr: Preduvjet ‘%s’ za cilj ‘%s’ ne postoji.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
hr: Preduvjet ‘%s’ je noviji (mlađi) nego od od njega ovisan cilj ‘%s’.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
hr: Preduvjet ‘%s’ je stariji nego od od njega ovisan cilj ‘%s’.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
hr: Cilj ‘%s’ je s dvotočkom i nema preduvjeta.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
hr: Nema recepta za ‘%s’ i nijedan od preduvjeta zapravo nije promijenjen.

en: Making '%s' due to always-make flag.
hr: ‘%s’ se zbog zastavice ‘always-make’ ponovno izrađuje.

en: No need to remake target '%s'
hr: Nema potrebe preraditi cilj ‘%s’

en: ; using VPATH name '%s'
hr: ; rabi se naziv ‘%s’ za VPATH

en: Must remake target '%s'.
hr: Cilj ‘%s’ se mora preraditi.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
hr:   Zanemaruje se naziv ‘%s’ za VPATH.

en: Recipe of '%s' is being run.
hr: Recept za ‘%s’ se upravo primjenjuje.

en: Failed to remake target file '%s'.
hr: Prerada (remake) ciljne datoteke ‘%s’ nije uspjela.

en: Successfully remade target file '%s'.
hr: Ciljna datoteka ‘%s’ je uspješno prerađena .

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
hr: Ciljnu datoteku ‘%s’ treba ponovno preraditi (remake) s opcijom ‘-q’.

en: Using default commands for '%s'.
hr: Rabe se standardne naredbe za ‘%s’.

en: Warning: File '%s' has modification time in the future
hr: Upozorenje: Vremenska oznaka modifikacije datoteke ‘%s’ je u budućnosti

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
hr: Upozorenje: Vremenska oznaka modifikacije datoteke ‘%s’ je za %s s u budućnosti

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
hr: .LIBPATTERNS član ‘%s’ nije uzorak

en: Customs won't export: %s
hr: ‘Customs’ nije eksportiran: %s

en: 
    # Implicit Rules
hr: 
    # Implicitna pravila

en: 
    # No implicit rules.
hr: 
    # Nema implicitnih pravila.

en: 
    # %u implicit rules, %u
hr: 
    # %u implicitnih pravila, %u

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
hr: BUG: pogrešan ‘num_pattern_rules’!  %u != %u

en: unknown signal
hr: nepoznat signal

en: Hangup
hr: Završetak (SIGHUP)

en: Interrupt
hr: Prekid (SIGINT)

en: Quit
hr: Kraj (SIGQUIT)

en: Illegal Instruction
hr: Nedopuštena instrukcija (SIGILL)

en: Trace/breakpoint trap
hr: Prekid na kontrolnoj točki (SIGTRAP)

en: Aborted
hr: Prekid (SIGABRT)

en: IOT trap
hr: IOT zamka (SIGIOT)

en: EMT trap
hr: EMT zamka (SIGEMT)

en: Floating point exception
hr: Iznimka (operacije) s pomičnim zarezom/točkom (SIGFPE)

en: Killed
hr: Uklonjen (SIGKILL)

en: Bus error
hr: Sabirnička greška (SIGBUS)

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška (SIGSEGV)

en: Bad system call
hr: Nepravilan poziv sustavu (SIGSYS)

en: Broken pipe
hr: Prekinuta cijev (pipe) (SIGPIPE)

en: Alarm clock
hr: Budilica (SIGALRM)

en: Terminated
hr: Završen (SIGTERM)

en: User defined signal 1
hr: Korisnikom definiran signal 1 (SIGUSR1)

en: User defined signal 2
hr: Korisnikom definiran signal 2 (SIGUSR2)

en: Child exited
hr: Potomak je gotov (SIGCHLD)

en: Power failure
hr: Prekid napajanja (SIGPWR)

en: Stopped
hr: Zaustavljen (SIGTSTP)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (tty ulaz) (SIGTTIN)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (tty izlaz) (SIGTTOU)

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signal) (SIGSTOP)

en: CPU time limit exceeded
hr: Premašeno ograničenje procesorskog vremena (SIGXCPU)

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračena je dopuštena veličina datoteke (SIGXFS2)

en: Virtual timer expired
hr: Virtualno vrijeme (odbrojavanje vremena) je isteklo (SIGVTALRM)

en: Profiling timer expired
hr: Vrijeme (odbrojavanje vremena) za profiliranje je isteklo (SIGPROF)

en: Window changed
hr: Prozor promijenjen (SIGWINCH)

en: Continued
hr: Nastavljen (SIGCONT)

en: Urgent I/O condition
hr: Hitna U/I situacija

en: I/O possible
hr: U/I moguć (SIGURG)

en: SIGWIND
hr: (SIGWIND) Prozor je izmijenjen

en: SIGPHONE
hr: (SIGPHONE) Promjena statusa tel. linije

en: Resource lost
hr: Resurs izgubljen (SIGLOST)

en: Danger signal
hr: Signal za opasnost (SIGDANGER)

en: Information request
hr: Zahtjev za obavijestima (SIGINFO)

en: Floating point co-processor not available
hr: Koprocesor za rad s pomičnim zarezom/točkom nije dostupan (SIGNOFP)

en: 
    %s No strcache buffers
hr: 
    %s Nema međumemorija za ‘strcache’

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
hr: 
    %s ‘strcache’ međumemorije: %lu (%lu) / nizova = %lu
     / pohrana = %lu B / prosjek = %lu B

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %hu B
hr: %s trenutačna međumemorija: veličina = %hu B / upotreba = %hu B
     / broj = %hu / prosjek = %hu B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
hr: %s ostala upotreba: ukupno = %lu B / broj = %lu / prosjek = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
hr: %s ostalo slobodno: ukupno = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / prosjek = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
hr: 
    %s ‘strcache’ učinkovitost: pretrage = %lu / postotak pogodaka = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
hr: # statistika hash-tablice:
    #

en: automatic
hr: automatsko

en: default
hr: standardno

en: environment
hr: okružje

en: environment under -e
hr: okružje pod -e

en: command line
hr: naredbeni redak

en: 'override' directive
hr: ‘override’ direktiva

en:  (from '%s', line %lu)
hr:  (iz ‘%s’, redak %lu)

en: # variable set hash-table stats:
hr: # statistika varijabli u hash-tablici:

en: 
    # Variables
hr: 
    # Varijable

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
hr: 
    # Vrijednosti varijabli specifične za uzorke

en: 
    # No pattern-specific variable values.
hr: 
    # Nema vrijednosti varijabli specifične za uzorke.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
hr: 
    # %u uzorcima specifične vrijednosti varijabli

en: warning: undefined variable '%.*s'
hr: upozorenje: nedefinirana varijabla ‘%.*s’

en: sys$search() failed with %d
hr: neuspješan sys$search() s greškom %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
hr: -upozorenje, možda ćete morati ponovno omogućiti obrađivanje CTRL-Y iz DCL-a.

en: BUILTIN CD %s
hr: UGRAĐEN CD %s

en: Append output to %s
hr: Izlaz pripojen na kraj %s

en: Append %.*s and cleanup
hr: %.*s pripojiti i počistiti

en: Executing %s instead
hr: Izvršava se %s radije

en: 
    # VPATH Search Paths
hr: 
    # VPATH putanje za pretraživanje

en: # No 'vpath' search paths.
hr: # Nema ‘vpath’ putanja za pretraživanje.

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
hr: 
    # %u ‘vpath’ putanje za pretraživanje.

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
hr: 
    # Nema općenite putanje za pretraživanje (varijabla ‘VPATH’).

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
hr: 
    # Općenita putanja za pretraživanje (varijabla ‘VPATH’):
    #

en: Jobserver slots limited to %d
hr: Broj vremenskih odsječaka (slots) poslužitelja poslova je ograničen na %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
hr: kreiranje semafora poslužitelja poslova: (Greška %ld: %s)

en: internal error: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
hr: interna greška: semafor ‘%s’ poslužitelja poslova je nemoguće otvoriti:
    (Greska%ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
hr: Klijent poslužitelja poslova (semafor %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
hr: oslobađanje semafora poslužitelja poslova: (Greška %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
hr: čekanje na semafor ili potomački proces (Greška %ld: %s)
